Cera mieszana i strefa T

Piękna i zadbana skóra na twarzy to niejednokrotnie dar matki natury lub wygrana w loterii genowej. Niestety większość współcześnie żyjących kobiet nie może się pochwalić nieskazitelną cerą, która wymaga zaledwie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo duża ilość występujących w tych czasach czynników drażniących i uczulających powoduje, że znaczna część kobiet ma różnego problemy z cerą, z którymi bardzo ciężko radzić sobie tylko sposobami domowymi. Właśnie dlatego w poszukiwaniu pomocy bardzo często odwiedzają oni salon kosmetyczny jeden po drugim w nadziei na to, że znajdą remedium na swoje dolegliwości skórne, zwłaszcza w przypadku pań o cerze [informacje: cera, rodzaje] mieszanej.

Czym charakteryzuje się tego typu cera? Otóż jej najważniejszym elementem i cechą rozpoznawalną jest tzn. strefa T, do której należą z reguły broda, nos oraz czoło. Ta część twarzy posiada z reguły skórę tłustą, podczas gdy pozostała część jest przesuszona. Skóra mieszana jest zatem połączeniem dwóch zupełnie różnych i wymagających totalnie odrębnej pielęgnacji typów skóry – tłustej oraz suchej. To właśnie sprawia, że jest to praktycznie najtrudniejszy rodzaj cery w pielęgnacji zarówno codziennej, jak i profesjonalnej. Nie należy się jednak poddawać. Nawet w przypadku tak skomplikowanej skóry można o nią właściwie zadbać i sprawić, że będzie pełna blasku, a do tego pozbawiona niedoskonałości, elastyczna i jędrna. Wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł, o których wie każda kosmetyczka. Warto więc, wybierając się do kosmetyczki zapytać, jaką pielęgnację proponuje nam na co dzień. Wiele salonów w Zielonej Górze [informacje: dobre salony kosmetyczne w Zielonej Górze] ma w swojej ofercie naturalne kosmetyki i w korzystnych cenach proponuje zabiegi pielęgnacyjne o wysokiej skuteczności działania, musimy tylko dobrać ten odpowiedni do naszego typu skóry.

Po pierwsze bardzo ważne jest oczyszczanie. Każdego dnia należy stosować dobrej jakości płyn micelarny, aby dogłębnie oczyścić rozszerzone pory skóry w strefie T oraz usunąć ze strefy suchej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, które znajdują się na powierzchni skóry. Oprócz tego warto, a nawet obowiązkowe jest wklepywanie odpowiednio przystosowanego do tego typu cery kremu, który matuje części tłuste, a nawilża i odżywia suche partie ciała. Niestety kremy takie są stosunkowo drogie, ale z pewnością warto w takie preparaty zainwestować w imię pięknej i gładkiej cery bez podrażnień i przebarwień czy łuszczącej się skóry.

Piękna cera to atrybut każdej kobiety. Należy o nią dbać i kompleksowo pielęgnować, a wówczas odpłaci się nam wspaniałym wyglądem oraz promiennym blaskiem przez wiele lat.

One thought on “Cera mieszana i strefa T

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>