Gabinet kosmetyczny w Łodzi – Intensywne Światło Impulsowe

W świecie salonów piękności pojawiają się coraz nowsze zabiegi o udoskonalonym działaniu, które pozwalają nam zadbać o urodę oraz o zdrowie. Jednym z nich jest nowoczesna metoda IPL, co jest skrótem od angielskich słów o znaczeniu Intensywne Światło Impulsowe. Ten wysoko specjalistyczny zabieg wykonuje kompetentna kosmetyczka w Łodzi [https://swiaturody.com/lodz,kosmetyczka,9.html]. Metoda ta weszła na polski rynek około dwa lata temu. Wykorzystywane są tutaj fale świetlne o częstotliwości od pięciuset do tysiąca dwustu nanometrów. Nie jest to tradycyjny zabieg laserowy, ponieważ urządzenie to emituje szerokie spektrum niespójnych fal. Zabieg ten przebiega podobnie do naświetlań laserowych. Przeznaczony jest dla osób, które walczą z przebarwieniami po trądziku oraz z bliznami. Niestety zabieg ten nie jest przeznaczony dla osób które zażywają leki światłoczułe takie jaki diuretyki na przykład Furosemid, bądź żelazo. Zabiegu nie powinno wykonywać się po zażyciu alkoholu w ciągu ostatnich dwóch dni. Przeciwwskazaniem jest także menstruacja oraz ciąża. Z zabiegu tego nie powinny także korzystać osoby, które zmagają się z chorobą nowotworową, ponieważ fale świetlne mogłyby powodować zmiany w chorych narządach.

Przed zabiegiem tym trzeba zaznaczyć, że działa on znacznie lepiej na osoby o jasnej karnacji, które mają problemy z łojotokiem, aniżeli na osoby o ciemnej karnacji. Zabieg ten ma ogromny zakres działania. Bywa on także stosowany z powodzeniem jako jedna z form depilacji. Światło, które jest emitowane przez to urządzenie działa niszcząco na cebulki mieszków włosowych, przez co uszkadza je i powoduje zahamowanie wzrostu włosków. Efekt utrzymuje się około pięciu lat. Włoski, które odrastają stają się zdecydowanie słabsze i jaśniejsze, dlatego też kolejne zabiegi mogą być o wiele krótsze. Ważna informacją jest to, że po tym zabiegu bez przeszkód możemy wrócić do normalnego życia. Skóra może być jedynie lekko zaczerwieniona w miejscu naświetlania. Po usuwaniu blizn, jej okolice stają się ciemno brązowe, jednak po około tygodniu jaśnieją. Do tej pory u żadnego klienta nie wystąpiły działania uboczne. Z roku na rok Intensywne Światło Impulsowe zdobywa wielu fanów, którzy borykają się w różnymi schorzeniami oraz problemami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>