Jak szybko pozbyć się stresu? 10 metod

Stres jest nieodłącznym uczuciem każdego z nas. Jednak jego nadmiar potrafi całkowicie sparaliżować człowieka i wyrządza duże szkody w psychice. Nasze ciało też odczuwa ten stan! Poznajcie 10 metod które osobiście ja stosuję i co najważniejsze – te metody naprawdę działają. Przed stresująca sytuacją – zmęcz się. Przykładowo zrób 50 pełnych przysiadów! Rozluźnisz cały organizm! Wypij łyżeczkę oleju z czarnuszki – udowodniono że olej obniża ciśnienie krwi i poprawia pracę mózgu. Ponadto działa korzystnie na włosy i paznokcie. Stosuje 1 łyżkę stołową dziennie i mogę z czystym sumieniem powiedzieć że jestem o wiele bardziej spokojny i skoncentrowany.

Melisa – oklepana metoda, dość skuteczna, aczkolwiek na krótką metę. Staraj się zapanować nad oddechem. Zrób 10 głębokich wdechów i wydechów. Metoda również znana nie od dziś, ale pomaga. Zjedz banana. Banany zawierają dużo potasu, a ten skutecznie obniża ciśnienie krwi. Podobnie jest z owocem kiwi. Wypij mieszankę ziół. Najlepiej gdyby w składzie znalazły się szyszki chmielu i lawenda. Wyobraź sobie stresująca sytuację której się boisz. Wyobraź sobie lepszą wersję siebie która czuje się całkowicie pewnie i na luzie.

Zmiana nastawienia w naszym umyśle potrafi zdziałać cuda! Miej świadomość przemijania. Kiedyś Ciebie zabraknie. Dlaczego masz przejmować się problemami, skoro możesz potraktować je z dystansem! Na końcu i tak wszystko traci sens! Masuj opuszkami palców cała twarz. Mocno! Możesz mi nie wierzyć ale to pozwala rozluźnić całe ciało w dosłownie kilka minut. Sprawdź! Pamiętaj że musisz to robić w miarę mocno. Tak aby trochę bolało. U mnie działa Ostatnia metoda to…afirmacje. Powtarzaj kilkadziesiąt razy „Ja(imię) czuje się całkowicie rozluźniony.” „Czuje jak moje ciało się odpręża” Musisz to robić w czasie teraźniejszym! Inaczej nie zadziała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *