Jak znaleźć idealne miejsce do biegania?

Bieganie to sport, który może uprawiać praktycznie każdy bez dużego wkładu finansowego. Bieganie to sport, który można pokochać przede wszystkim za możliwość obcowania z przyrodą. Idealnym miejscem aby rozpocząć swoją biegową przygodę lub ją kontynuować jest park lub inny obszar miejskiej zieleni.

W ten sposób podczas biegu uciekniemy od wielkomiejskiego zgiełku. Ograniczymy ilość wdychanych spalin. Podczas biegu będziemy mogli delektować się pięknymi widokami co z pewność obniży poziom naszego stresu. Gładka i prosta trasa podczas biegu szczególnie wskazana jest dla amatorów, stawiających pierwsze kroki w tym sporcie. Dzięki temu aparat ruchu łagodnie będzie mógł zacząć się przystosowywać do ciągłego obciążenia i licznych wstrząsów.

Dobrym pomysłem jest bieganie w lesie lub po łąkach. Pamiętajmy tylko o wystających korzeniach drzew lub o dzikich zwierzętach. Nie zapuszczajmy się na tereny bagienne oraz w miejsca gdzie nawierzchnia jest grząska. Łatwo wtedy o kontuzję np. skręcenie kostki. Dla naszego bezpieczeństwa biegajmy po terenie, który dobrze znamy. Szczególnie na początku, ponieważ gdy się zgubimy może się okazać, że nie mamy siły dobiec do domu.

Dobrym pomysłem są także treningi na bieżni na stadionie lekkoatletycznym. Z jednej strony mamy tam do dyspozycji doskonałą nawierzchnię, jednak z drugiej strony bieganie w krótkich powtarzających się pętlach może okazać się bardzo nudne i trening stanie się przykrym obowiązkiem, a nie przyjemnością. Bieżni możemy używać podczas treningów zadaniowych gdzie potrzebna będzie dokładna orientacja w przebytym dystansie. Ostatnim terenem szczególnie na bieganie podczas złej pogody jest bieżnia elektryczna na siłowni. Niestety w ten sposób pozbawiamy się wielu korzyści płynących z tego sportu. Jednak czasem i taki trening należy wykonać, bowiem lepiej iść na trening niż nie zrobić go wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *