Najczęstsze problemy stomatologiczne

Prawidłowa higiena jamy ustnej może nas uchronić przed wieloma nieprzyjemnymi schorzeniami, które wymagają długotrwałego i skomplikowanego leczenia. Najczęściej występującymi schorzeniami jamy ustnej, które wynikają z naszych zaniedbań są między innymi: kamień nazębny, parodontoza czy też nadwrażliwość zębów. Wiele osób szczotkuje zęby nieprawidłową techniką. Sprawia to, że na zębach pozostaje nieestetyczny osad, który ciężko usunąć. Osadem tym jest płytka nazębna. Jest to bezbarwna powłoka, która wytwarzana jest przez bakterie, które zamieszkują i namnażają się w naszej jamie ustnej. Jej długotrwałe zaleganie może doprowadzić do wielu niebezpiecznych konsekwencji, takich jak rozchwianie, a w późniejszym czasie nawet utrata zębów. W wyniku długo utrzymującego się stanu zalegania płytki nazębnej dochodzi do jej nadmiernego narastania. W konsekwencji powstaje kolejna niechciana warstwa, która tworzona jest przez kamień nazębny (sprawdź tutaj). Niestety ta powłoka nie może zostać usunięta w naszym zaciszu domowym. Należy udać się do dobrego stomatologa (sprawdź tutaj), który pomoże usunąć zalegający na naszych zębach kamień. Ta warstwa nalotu nadaje zębom nieestetyczny wygląd poprzez wytworzenie szaro-żółtych przebarwień.

Kolejnym częstym zaburzeniem jest parodontoza. Jest to poważna choroba dziąseł, która może prowadzić nawet to utraty zębów. Spowodowana jest działaniem toksyn wytwarzanych przez bakterie znajdujące się w płytce nazębnej. Drażniące działanie tych substancji sprawia, że dziąsła stają się szczególnie wrażliwe. Może wystąpić także znaczna reakcja zapalna oraz krwawienia z dziąseł. W aptekach oraz drogeriach możemy zaopatrzyć się w różne rodzaje past, które działają bakteriostatycznie i zmniejszają odczyn zapalny dziąseł oraz wzmacniają naczynia krwionośne, co zapobiega występowaniu nadmiernych krwawień. Aby kontrolować stan swojej jamy ustnej oraz zapobiegać występowaniu tych przykrych schorzeń należy regularnie odwiedzać gabinety stomatologiczne i poddawać się kontrolom, które z pewnością pomogą wykryć wszelkie patologiczne zmiany. Jeśli nie będziemy w odpowiedni sposób dbać o nasze zęby, to z czasem zostaną one zaatakowane przez próchnice (sprawdź tutaj). Może to nieść za sobą poważne konsekwencje, a w ostateczności prowadzić do utraty zębów.  Na terenie Krakowa możemy znaleźć mnóstwo gabinetów stomatologicznych, których adresy zostały zamieszczone w biuletynach o nazwie ,,dentysta Kraków” oraz ,,stomatolog Kraków”. Zdrowe zęby to ogromne wyzwanie. W dzisiejszym świecie do tego aspektu przykłada się ogromną uwagę.

Posted on 7 kwietnia 2017, 19:05
No comments yet Categories: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>