Naturalne zwiększanie poziomu testosteronu za pomocą diety

Testosteron jest bardzo ważnym hormonem, który produkują zarówno ciała męskie, jak i kobiece, jednak to dla mężczyzn jest on najważniejszym hormonem płciowym i dodatkowo dzięki niemu zachowujemy dobre zdrowie oraz nastrój. Poziom jego można zwiększyć przy pomocy diety, a że większość z nas kocha mięso, dobrze jest wiedzieć, jak wybrać takie, które będzie korzystne dla poziomu testosteronu.

Mięsna dieta a testosteronu

Mięso jest bardzo ważne, jeżeli troszczymy się o zwiększenie poziomu tego hormonu, jednak jakie mięso na testosteron będzie najlepsze? Okazuje się, że najlepiej na jego produkcję działa wołowina, jednak tutaj istnieją pewne kontrowersje, bowiem bardzo ważny jest sposób hodowli krów, a konkretnie ich odżywianie. Tak naprawdę nawet nieodpowiednia wołowina będzie tu lepsza, niż jej brak, jednak najlepsze będzie mięso z krów żywiących się trawą, a nie paszami.

Naturalne zwiększanie testosteronu

Aby organizm produkował duże ilości testosteronu, ¼ naszej dziennej diety powinny stanowić białka, a do tego ważna jest ważna także obecność w diecie obecność witaminy K2 i kwasów omega-3. Jak wykazały badania, u krów karmionych paszą, mięso jest o wiele mniej wartościowe i zawiera mniej witamin i minerałów koniecznych do produkcji testosteronu. Mięso krów karmionych tradycyjnie trawą zawiera aż cztery razy więcej witaminy K2 i 5 razy więcej kwasów omega-3. Lepiej wybierać też mięso krów karmionych trawą ze względu na obecność szkodliwych hormonów i antybiotyków w mięsie tych karmionych paszą. Kiedy krowy są nią karmione, ich mięso zawiera bardzo duże ilości estrogenu, czyli żeńskiego hormonu płciowego. Może spożywanie go w nim nie przyczyni się od razu do tego, że jedzący taką wołowinę panowie staną się bardziej kobiecy, ale spora zawartość estrogenu powinna być ostrzeżeniem. Wołowinę powinno się więc kupować w sklepach, które oferują mięso krów karmionych trawą, jednak jest ono o wiele droższe od zwykłego.

Jakie mięso na testosteron w przypadku niechęci do wołowiny? Nie każdy jednak lubi wołowinę i można wtedy spożywać inne mięsa. Bardzo korzystne dla poziomu testosteronu są owoce morza, w tym ostrygi, które zawierają potężną dawkę koniecznego do produkcji testosteronu cynku. Korzystne też będzie mięso łososia, które zawiera sporą dawkę kwasów omega-3. To samo dotyczy też tuńczyka.

Często słyszy się, że dieta na testosteron powinna być bogata w bekon. Jest to prawda, ale podobnie jak w przypadku krów, powinno się kupować tylko ten ekologiczny, gdyż inny będzie nie tylko bezwartościowy, ale także może nawet przyczynić się do obniżenia poziomu testosteronu. Ogólnie mięso jest bardzo wskazane przy chęci podniesienia tego hormonu, jednak najlepiej wybierać jest zawsze to zdrowe mięso, które nie będzie pełne hormonów, antybiotyków i innych toksyn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *