Wypełnianie zmarszczek

Czas biegnie nieubłaganie z każdym rokiem na twojej twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek. Początkowo zaczyna się to niegroźnie – w pierwszej kolejności pojawiają się drobne pajączki mimiczne zlokalizowane w okolicach oczu i ust. Jednak z czasem zmarszczek zaczyna być coraz więcej i zaczynają być one coraz bardziej widoczne. Zmarszczki są powodem do zmartwień dla wielu kobiet, które chciałyby jak najdłużej zachować atrakcyjny wygląd swojej skóry. Bezpośrednim powodem starzenia się skóry jest utrata przez nią kwasu hialuronowego. Kwas ten odpowiedzialny jest za wiązanie wody w organizmie – im go mniej, tym skóra przestaje być elastyczna i sprężysta. Na szczęście medycyna estetyczna nieustannie się rozwija i dzięki efektom prac naukowców obecnie możemy nie tylko spowolnić procesy starzenia się skóry ale także niektóre z nich nawet odwrócić odmładzając skórę nawet o kilka lat.

Ażeby uzupełnić w skórze niedobory kwasu hialuronowego wstrzykuje się specjalną igłą pod jej powierzchnię różne wypełniacze – najczęściej jest to właśnie kwas hialuronowy. Jego zadaniem jest poprawienie konturów twarzy oraz wypełnienie zmarszczek i bruzd. Przed rozpoczęciem zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska, która określi czy dana pacjentka zostanie zakwalifikowana do zabiegu. Jeżeli jesteś w ciąży, borykasz się z chorobami o podłożu autoimmunologicznym, chorujesz na przewlekłe zapalenia skóry lub nowotwory, to w takich przypadkach nie będzie możliwe wykonanie wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Zabieg może być odrobinę bolesny, dlatego zaleca się zastosowanie kremu znieczulającego. Sama procedura wprowadzania kwasu pod skórę nie jest długotrwała – zazwyczaj nie trwa dłużej niż pół godziny. Aby efekty utrzymywały się jak najdłużej zabieg powinien być powtarzany przynajmniej raz w roku.

Zabiegi z zakresu medycyny kosmetycznej wykonuj jedynie w sprawdzonych wcześniej salonach kosmetycznych. Nigdy w tej materii nie kieruj się ceną czy kuszącymi promocjami. Najważniejsze jest twoje bezpieczeństwo, dlatego salon kosmetyczny powinien posiadać dobrze wyszkoloną kadrę pracowniczą oraz odpowiednie referencje. Zazwyczaj takie informacje możesz sprawdzić na stronie internetowej gabinetu kosmetycznego. Jeżeli chcesz znaleźć kliniki piękna w swojej okolicy, wystarczy kliknąć -> swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html. Dokładnie porównaj wyświetlone oferty. O opinie na temat poszczególnych salonów warto również zapytać na lokalnym forum internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>